ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

پنل ابری


پنل ابری یک جعبه ابزار کامل برای مدیریت سرور است. شما بسادگی می توانید در هر زمان سخت افزار سرور خود را به چند برابر ارتقا داده و تنها برای سخت افزاری که استفاده می کنید، هزینه نمایید. برای آشنایی بیشتر با پنل ابری می توانید بصورت کاملا رایگان یک سرور ابری برای خود بسازید و امکانات موجود در پنل ابری را بررسی نمائید. به یاد داشته باشید که هر روز امکانات جدیدی به پنل ابری پارس پک اضافه می گردد.
 
definition

رایانش ابری ، پردازش ابری ، محاسبات ابری ، کامپیوتر ابری و یا بسیاری عناوین مشابه دیگر، از جمله مواردی است که در مجامع علمی ایران برای ترجمه عبارت کلاد کامپیوتینگ ( cloud computing ) استفاده می شوند.
شاید عبارت رایانش ابری کامل ترین ترجمه برای خدمات کلاد کامپیوتینگ در زبان فارسی باشد، اما از آنجا که مخاطب اصلی این خدمات، پس از این، بسیاری از کسانی خواهند بود که کمتر بر دنیای فنی سرورها مسلط هستند، لذا استفاده از کلمه ای که برای مخاطب عام از راحتی لازم در یادگیری برخوردار باشد، مورد توجه قرار گرفت و پارامترهای مهمی مانند فراگیر بودن، حفظ معنا، سهولت در ادای کلمه و به یاد ماندنی بودن، موجب شد تا تلاش خود را برای یافتن و استفاده از کلمه دیگری ادامه دهیم. در نهایت امر، عبارت " ابر کامپیوتر " ( Abr Computer ) به معنای توده سخت افزاری، به عنوان جایگزین cloud computing برگزیده شد، هر چند که به واقع دراین عبارت از کلمات اصیل فارسی استفاده نشده است . به هر روی پارس پک برای ارائه اولین خدمات ابری ایرانی از کلمه ابر کامپیوتر استفاده خواهد نمود و عبارت " ابر سرور " نیز برای ارائه خدمات cloud server بکار گرفته خواهد شد.
پارس پک به جستجوی خود و همفکری با اساتید برجسته در برترین دانشگاه های کشور و صاحب نظران علمی ادامه خواهد داد تا در نهایت گام های مهمی برای پیشرفت وب بر پایه زبان فارسی برداشته شود و وظیفه خود می داند تا در کنار توسعه فناوری ابری، برای فرهنگ سازی و معرفی هر چه بیشتر این خدمات به کاربران ایرانی، با همراهی ناشران اخبار فناوری اطلاعات اقدامات موثری را مبسوط نماید.

علاقمندان برای مشارکت و همراهی پارس پک می توانند، مطالب خود را با آدرس Cloud [at] parspack [dot] com در میان بگذارند.
keyword

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.