ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

سرور ایران


بزرگترین ویژگی سرور های ایران در افزایش سرعت نمایش وب سایت تا چند برابر می باشد و این موضوع برای مخاطبین وب سایت شما کاملا محسوس خواهد بود. همچنین برای گیم سرور ها نیز توصیه می شود که حتما از سرور های مستقر در ایران استفاده نمایند. شما می توانید سرور خود را بسته به نیاز بر روی اینترانت ملی و یا اینترنت میزبانی نمائید.
 
All the best people in life seem to like LINUX.
Steve Wozniak

DirectAdmin Bugچندی پیش خبری از وجود یک حفره امنیتی در کنترل پنل محبوب دایرکت ادمین منتشر شد که در اثر SegFault به شخص نفوذ کننده اجازه دسترسی های خاص و غیر مجاز را می داد. بنا بر بررسی های صورت گرفته توسط تیم تحقیق و توسعه پارس پک ، در جدید ترین بروزرسانی منتشر شده به تاریخ 3 اکتبر 2017 ، ضمن پوشش کامل این حفره امنیتی ، چند ویژگی های جدید نیز به این کنترل پنل افزوده شده است . پس از بروزرسانی دایرکت ادمین ، نسخه آن به 1.52 تغییر خواهد یافت که آخرین نسخه پایدار منتشر شده از این کنترل پنل نیز می باشد . در ادامه این مقاله ، روش بروزرسانی دایرکت ادمین به آخرین نسخه از طریق Shell لینوکس و همچنین راهکار موقتی جلوگیری از سوء استفاده از این حفره امنیتی را آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 بمنظور بروزرسانی دایرکت ادمین ابتدا به کمک ابزاری مانند پوتی ( Putty ) و با اطلاعات اکانت روت و یا یکی از کاربران Sudoer به شل لینوکس ( Linux Shell ) متصل شوید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از روش شماره 1 و بروزرسانی کامل دایرکت ادمین است . لیکن در صورتی که موقتا در بروزرسانی ( روش شماره 1 ) با مشکلی مواجه بودید ، می توانید از روش شماره 2 استفاده نمایید.

 

 

روش شماره 1 :

 

ابتدا اقدام به تهیه پشتیبان از فایل های دایرکت ادمین می کنیم.

 

tar -zcf /usr/local/directadmin-backup.tar.gz /usr/local/directadmin

حال به پوشه دایرکت ادمین وارد می شویم:

cd /usr/local/directadmin

در این مرحله ابتدا با اکانت ادمین به پنل دایرکت ادمین وارد شده و در بخش Licensing / Updates اقدام به مشاهده License ID و Client ID نمایید.

حال به کمک دستور زیر و با جایگزین کردن مقادیر CID با Client ID و LID با License ID اقدام به دانلود آخرین نسخه از دایرکت ادمین می کنیم.

scripts/getDA.sh CID LID

آغاز پروسه آپدیت :

tar xvzf update.tar.gz
./directadmin p
cd scripts
./update.sh

در پایان اگر نسخه سیستم عامل شما CentOS7 و یا Debian8 است از دستور زیر:

systemctl restart directadmin

و در مورد سایر نسخه ها از این دستور استفاده نمایید:

service directadmin restart

اگر تست های شما هیچ مشکلی در کارکرد دایرکت ادمین را نشان نداد ، می توانید بکاپ تهیه شده در اولین مرحله را نیز حذف فرمایید.

روش شماره 2 :

در این روش تنها کافیست دستور زیر را در محیط ترمینال وارد فرمایید تا پس از اجرا شدن ، حفره امنیتی نامبرده مسدود گردد.

echo "email_ftp_password_change=0" >> /usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf && service directadmin restart

همچنین در صورتی که پیاده سازی روش ها با هر گونه ابهام یا مشکلی مواجه بودید ، می توانید مراتب را به کمک سیستم تیکتینگ با همکاران بخش فنی مطرح فرمایید.

 

 

 

 

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.